Toto nie je report! UFC v Prahe

Toto nie je report! UFC v Prahe

24. februára 2019 0 Od Dobyden

Predsa len som sa rozhodla, že trošku načrtnem, aké to bolo v Prahe na UFC. Tí, ktorí ma sledujú na instagrame už vedia, že som trošku pohejtovala turnaj, no učinila som tak len z dôvodu vysoko nastavených štandardov a očakávaní. Holt, nikdy nerob veľké promo, keď ho nie si schopný dôveryhodne doručiť. 

Nebolo to zasa také zlé. Bol to priemerný turnaj s kopou bezpredmetných bezpečnostných opatrení, ktoré som naozaj nepochopila. Pri hale sme čakali približne 30 minút, kým sme sa dostali dnu a nie kvôli množstvu ľudí. Kontroly pri vstupe boli naozaj pedantné a prezerali každého fanúšika. Robili to tak dôkladne, že som dnu úplne napohodu v kabelke prepašovala karambitový nôž a šrobovák v ružovej chlpatej kozmetickej taštičke z New Yorkera. Keby som bola terorista, si v prdeli.

Kedže som si kupovala lístok sama a nejak „dúfala“, že na turnaj pôjde určite niekto z mojich známych, ocitla som sa v Áčkovom sektore obklopená cudzími chlapinami. Bolo mi fajn, posledné, čo som potrebovala bolo nejaká škriekajúca ženská na UFC turnaji, na ktorý som si kúpila lístok 3 mesiace dopredu. A že by som znova tých 100 € nevysolila. Tá uškriekaná ženská mi napokon sedela niekoľko radov za chrbtom a fakt som miestami uvažovala o tom, že jej tým prepašovaným nožom trošku pohrozím.

Čakala som nejaký peckový úvod, laserovú show, jednoducho niečo na štýl UFC – veľa svetla a hukot. Namiesto toho turnaj započal veľmi regulérne. Bruce mal príjemný modrý kostýmček s motýlikom, a keď začal hovoriť do mikrofónu, na chvíľu som naozaj mala pocit, že sedím na nejakom americkom štadióne. Fanúšikovia žili už od začiatku, no hala spadla až pri nástupe Lucie Pudilovej. Vždy, keď skandovali jej meno, zatvorila som oči a cítila ako mnou prúdi energia haly. Mala som zimomriavky na oboch rukách a dá sa povedať, že to bol vlastne jediný svetlý moment celého turnaja. Alebo teda nie jediný…

Fakt som sa tešila na Stefana Struveho, pretože ho tajne milujem, odkedy som videla ako ukončil Daniela Omielanczuka via brabo choke. Okrem toho, na nástupe vyzeral absolútne majestátne, keďže má 2 metre a 10 cm a všetci chlapi pri ňom vyzerali ako dorastajúce sucho-hríby. *sťažené dýchanie nadšenej fanúšičky* Hádam, že už to asi nie je tak tajné, čo? Trochu som zosmutnela, keď oznámil, že to bol asi jeho posledný zápas, ale budem veriť tomu, že ten hlad sa v ňom ešte po výhre preberie a čoskoro ho opäť uvidím zápasiť.

Zas raz som ostala pohoršená, keď pri nástupe celá hala začala vypískavať  Liz Carmouche. Takúto stupiditu urobí človek len v prípade, že nevidel ani jeden jej zápas, poprípade absolútne nerozumie o čom celé zápasenie je. Áno, show je show, ale nástup nie je faulovanie ani podvádzanie. Neznášam takéto detinské správanie a cítila som sa trápne za každého jedného človeka, ktorý bezdôvodne húkal ako priotrávená sova.

Teraz však ešte skočím k (pre mňa) najvtipnejšiemu momentu večera, ktorý nastal ešte počas prvého zápasu prelimsu. Skandujúce a povzbudzujúce skupinky Španielov v niektorých častiach haly spôsobili to, že v jeden tichší moment zápasu niekto z celej sily zareval „lvi žerou první, píčo“. Skoro som sa od smiechu dooblievala pivom. Nasledujúce okamihy sme s neznámymi cudzincami navôkol počúvali každú stupídnu hlášku letiacu z rôznych častí haly a sprestrili si tak niekoľko zápasov príjemným smiechom. Na konci turnaja sme si vyjedali pukance zo sáčkov, jedli gumené medvedíky a diskutovali ako partia, ktorá na turnaj prišla spolu.

Kedy som si uvedomila, že ma turnaj nebaví? Keď som podozrivo často začala postávať pri stánkoch s jedlom a pitím, poprípade prehovárala sbs-kára, nech ma pustí do suterénu na jednu cigu. Aj tak sme (opäť, ako v prípade každého Čecha, s ktorým diskutujem politiku) skončili pri tom, že za všetko môže Babiš.

Celá nadšená som takisto zavítala to UFC storu, ktorý mal otvorený malý shop skoro pri hlavnom severnom vchode, no popravde som odišla sklamaná, pretože už mali takmer vypredané a pre ženy ponúkali len ohyzdné véčkové strihy, ktoré fakt neznášam. Haha, aká fajnovka.

Pred zápasom hlavného večera ma chytil podozrivý hlad a vedela som, že zapíjať obedňajší steak pepsi light-kou nebol dobrý nápad. Hypoglykemický šok. Okamžite som pobrala všetky veci a uskutočnila nájazd na vyžierky. Kým som sa dostala na radu, cukor mi klesol na nebezpečne nízku hladinu, mala som verbálny problém vysvetliť predavačke, nech mi nedáva light nápoj. Pozerala na mňa akoby som vypila 20 pív. Vypila som dva džúsy a cukor stále nenaskakoval. Až po 2 hot dogoch a jednom obrovskom kuse pizze sa mi prestali triasť ruky a točiť hlava. Posadila som sa, celý chrbát som mala spotený, akoby som bežala maratón a vnútorne si nadávala za to, že som neostala pri mäsovej diéte, počas ktorej som takéto stavy nemávala. Ak ma niekto videl jesť, určite si myslel, že mám munchies, haha.

O pár minút mi cukor vyskočil vysoko, ale to som už sedela na hlavnom zápase a prehovárala sa, že nemám spať. V hlave som viedla vnútorný monológ, v ktorom som si zväčša nadávala za to, aká som hlupaňa, že som si kúpila lístok na turnaj, ktorý vôbec nebol tak dobrý, ako o sebe deklaroval. Zrátala som si, že cez deň som denne kvôli práci spala asi 5 hodín, že som jedla naozaj mušie porcie, a navyše v ten deň cestovala 6 hodín vo vlaku so seknutými krížami. Cítila som sa ako najväčší vtip na svete a pobrala sa 5 minút pred koncom k vstupnej bráne. Zapálila som si a o pár sekúnd začali vychádzať ľudia.

Posledných 15 minút som šla na autopilota do hotela, kde som si len vyzula topánky a hodila sa o posteľ. Zaspala som asi do sekundy, ani neviem, či som sa zamkla. Bola som tak vyčerpaná, že ma vôbec nezaujímalo fotenie sa pri UFC skulptúre či afterka. Chcela som len spať.

Viac dojmov z turnaja nemám. Boli tam aj iné kvalitné zápasy, Dodson bol úžasný, ale nechce sa mi tu rozoberať nejaké kruto-prísne opisy jednotlivých kôl a techník. Toto nie je report. Ten turnaj za tie peniaze naozaj nestál a ako napísal jeden známy: „Ak by som tie lístky nevyhral, asi ma to mrzí.“  Veru, máš pravdu. Oktagon v Ostrave 16.03.2019 bude bez debaty lepší.

Ako to viem? Videl si tú kartu?